Členové vlády

Vláda je vrcholným orgánem výkonné moci, skládá se z předsedy vlády, místopředsedů vlády a ministrů. Vláda je odpovědna Poslanecké sněmovně.

Členové

Richard Brabec

Od 24. května 2017 1. místopředseda vlády a od 29. ledna 2014 ministr životního prostředí, od 5. prosince 2017 v demisi.

Richard Brabec

Pavel Bělobrádek

Od 29. ledna 2014 místopředseda vlády pro vědu, výzkum a inovace, od 5. prosince 2017 v demisi.

Pavel Bělobrádek

Lubomír Zaorálek

Od 29. ledna 2014 ministr zahraničních věcí, od 5. prosince 2017 v demisi.

Lubomír Zaorálek

Martin Stropnický

Od 29. ledna 2014 ministr obrany, od 5. prosince 2017 v demisi.

Martin Stropnický

Milan Chovanec

Od 29. ledna 2014 ministr vnitra, od 5. prosince 2017 v demisi.

Milan Chovanec

Ivan Pilný

Od 24. května 2017 ministr financí, od 5. prosince 2017 v demisi.

Ivan Pilný

Jiří Havlíček

Od 28. února 2017 ministr průmyslu a obchodu, od 5. prosince 2017 v demisi.

Jiří Havlíček

Robert Pelikán

Od 1. března 2015 ministr spravedlnosti, od 5. prosince 2017 v demisi.

Robert Pelikán

Michaela Marksová

Od 29. ledna 2014 ministryně práce a sociálních věcí, od 5. prosince 2017 v demisi.

Michaela Marksová-Tominová

Dan Ťok

Od 13. listopadu 2014 ministr dopravy, od 5. prosince 2017 v demisi.

Dan Ťok

Marian Jurečka

Od 29. ledna 2014 ministr zemědělství, od 5. prosince 2017 v demisi.

Marian Jurečka

Miloslav Ludvík

Od 30. listopadu 2016 ministr zdravotnictví, od 5. prosince 2017 v demisi.

Miloslav Ludvík

Stanislav Štech

Od 21. června 2017 ministr školství, mládeže a tělovýchovy, od 5. prosince 2017 v demisi.

Stanislav Štech

Karla Šlechtová

Od 3. října 2014 ministryně pro místní rozvoj, od 5. prosince 2017 v demisi.

Karla Šlechtová

Daniel Herman

Od 29. ledna 2014 ministr kultury, od 5. prosince 2017 v demisi.

Daniel Herman

Jan Chvojka

Od 30. listopadu 2016 ministr pro lidská práva, rovné příležitosti a legislativu, od 5. prosince 2017 v demisi.

Jan Chvojka