Média centrum

Média centrum je k dispozici všem, kteří se chtějí dozvědět informace o činnosti vlády a premiéra z první ruky. Více…

Aktuálně [A] aktuálně

Předseda vlády Bohuslav Sobotka se setkal s předsedou vlády Japonska Šinzó Abem, 27. června 2017.

27. 6. 2017

Premiér Sobotka jednal v Japonsku s premiérem Abem o spolupráci v ekonomice, kultuře, dopravě i mezinárodně-politických otázkách

Na úvod své čtyřdenní návštěvy Japonska jednal předseda vlády Bohuslav Sobotka v úterý 27. června 2017 s premiérem Japonska Šinzó Abem. Hlavními tématy setkání byla česko-japonská spolupráce v oblasti obchodu a investic, obranného průmyslu, dopravy či vědy a výzkumu. Premiéři spolu diskutovali rovněž o kulturní spolupráci a mezinárodních otázkách včetně podpory Dohody o volném obchodu mezi EU a Japonskem. Premiér Sobotka přijel na návštěvu Japonska po 12 letech, kdy se odehrála poslední oficiální návštěva této země ze strany českého předsedy vlády.

Předseda vlády Bohuslav Sobotka se setkal s prezidentem Rakouské republiky Alexanderem Van der Bellenem, 26. června 2017.

26. 6. 2017

Premiér Sobotka jednal s prezidentem Rakouska Van der Bellenem

Předseda vlády Bohuslav Sobotka se v pondělí 26. června 2017 setkal s prezidentem Rakouské republiky Alexanderem Van der Bellenem. Prezident přijel do České republiky na pozvání českého prezidenta Zemana. Jednali společně o česko-rakouské hospodářské spolupráci, dopravní infrastruktuře a spolupráci v oblasti vzdělávání. Společně zhodnotili také setkání premiérů v tzv. Slavkovském formátu, které se uskutečnilo minulý týden.

Fotogalerie [F] fotogalerie